piątek, 7 sierpnia 2015

Keratynowe prostowanie włosów


Wiele pań każdego dnia prostuje swoje włosy za pomocą prostownicy. Niszczą swoje włosy, ponieważ urządzenie to wykorzystuje bardzo wysokie temperatury. Pomimo stosowania specjalnych kosmetyków, codzienne prostowanie osłabia, a także wysusza włosy, które stają się matowe, postrzępione i spalone. Istnieje jednak sposób, aby mieć piękne, proste i lśniące włosy, bez codziennego używania prostownicy. Obecnie można wykonać w renomowanym gabinecie fryzjerskim keratynowe prostowanie włosów.

Ta metoda ma swoich przeciwników, oraz zwolenników. Można uznać, że jest bezpieczna, ale tylko i wyłącznie jeśli zabieg wykona profesjonalny fryzjer. Keratynowe prostowanie polega na zastosowaniu specjalnego płynu i odżywki, które należy nakładać i zmywać z włosów w określonych odstępach czasu. Keratyna jest jednym z głównych budulców naszych włosów, dlatego to prostowanie polega na uzupełnieniu jej i wygładzeniu struktury włosa. Zabieg utrzymuje się na włosach około osiem tygodni. Jest to bardzo dobra alternatywa dla osób o silnie kręconych włosach. Codzienne prostowanie mocno skręconych loków może potrwać nawet dwie godziny. 

Zabieg zagwarantuje nam efekt naturalnych, prostych włosów przez dwa miesiące. Pozwoli to oszczędzić sporo czasu, który można spożytkować na inne, ciekawsze zajęcia. Jednak do zabiegu używa się także środków chemicznych, które mogą być szkodliwe. Dlatego tak ważne jest profesjonalne przygotowanie keratynowego prostowania. Zabieg nie należy do najtańszych, ponieważ kosmetyki przeznaczone do niego trzeba zamawiać ze Stanów Zjednoczonych. Niewielu fryzjerów ma jednak ku temu odpowiednie kwalifikacje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz